KRIMCHI-PRAEKAPSA STRUUDEL

Hästi lihtne samas pidulik retsept külmemaks aastaajaks ja jõuludeks. Taignaga on natuke pusimist, aga lõpptulemus on seda väärt. Kasutasime siin keskmise vürtsiga peakapsa kimchit ning lastele maitses ka väga!

Vaja läheb:
1 pk lehttaigent (ühes tükis)
2 keskmist või suuremat sibulat
2/3 purki peakapsa Krimchit
1/2 purki praekapsast
Törts+sorts punast veini
1-2 tl suhkrut

Täidise valmistamine:
Haki sibul meelepärasteks tükkideks. Kuumuta pannil õli ja prae sibulat madalal tulel u 15-20 min, et sibul karamelliseeruks. Lisa vahepeal ka tsipake vett. Haki kimchi veidi väiksemaks ning lisa pannile. Lisa paar sortsu punast veini + suhkur ja kuumuta keskmisel tulel u 10 minutit. Kui vedelik hakkab ära aurustuma võid taas nats vett lisada. Lõpuks sega pannil hulka praekapsas, kuumuta korra läbi ja tõsta täidis jahtuma.
 
Struudli kokkupanemine:
Võid jahusel tasapinnal  tainast natuke lahti rullida (kõrgemaks, mitte laiemaks). Aseta taignaleht nüüd küpsetuspaberi peale - siis on struudlit hiljem hea ahjuplaadile transportida (nagu pildi pealt näha, siis meie seda ei teinud).
Jäta taigna keskele ruumi täidise jaoks ning lõika ülemisse ja alumisse serva ribad (taigen jaotub horisontaalis kolmeks osaks). Punu ribad risti üle, määri struudel pealt õliga ning hoia 200 kraadises ahjus pöördõhu režiimil 20 minutit. Naudi pere või sõpradega ja ole õnnis!